Menu Zamknij

Wylewki anhydrytowe

Wylewki anhydrytowe

Wylewki anhydrytowe są nowoczesnym rozwiązaniem będącym alternatywą dla ich jastrychowych wersji.  Jest to wersja z efektem samopoziomującym na bazie spoiwa anhydrytowego, które ułatwia prace, ale też pozwala znacznie obniżyć koszty wykonania. Zaleca się ich wybranie wszędzie tam, gdzie jest wymagana minimalna grubość wylewki bądź też jako posadzki na ogrzewanie podłogowe, gdyż wyróżniają się dobrą przenikalnością cieplną.

Działamy w obszarze: Małopolska – Śląsk – m.in. WadowiceKętyAndrychówSkawinaKalwaria Zebrzydowska,  MyśleniceZatorBielsko-BiałaOświęcimSucha Beskidzka, Trzebinia, Chrzanów.

​Dlaczego warto zdecydować się na posadzkę z anhydrytu?

Wylewki anhydrytowe mają wiele zalet. Jedną z nich jest dobre przewodnictwo cieplne. Wszystko za sprawą niskiej porowatości, która umożliwia szybkie oddanie ciepła pomieszczeniu. To dlatego taka wylewka jest zalecana jako posadzka na ogrzewanie podłogowe. Istotna jest także zmniejszona grubość warstwy nawet do 35 mm. Ta cecha pozwala z kolei wykonać ją wszędzie tam, gdzie tradycyjne rozwiązania w postaci posadzek cementowych się nie sprawdzają. Wyróżnia się także wysoką wytrzymałością. Jest to cecha ułatwiająca realizację prac, gdyż nie wymaga umieszczania zbrojenia koniecznego przy tradycyjnych wylewkach. Elementami ułatwiającymi są też jej właściwości samopoziomujące, ale również możliwość chodzenia po powierzni już po 48 godzinach. Co istotne – już po 4 dniach można kontynuować prace budowlane, a po 7 dniach korzystać z ogrzewania podłogowego.